Internetowa baza lokali – duże ułatwienie dla przedsiębiorców

Jak szybko i rzetelnie znaleźć lokal do wynajęcia? Większość osób pyta się w branży o wolne miejsca, ale nigdy nie ma pewności, czy informacja jest zgodna z prawdą. Można również sprawdzić na tradycyjnych portalach z ogłoszeniami, ale tam anonse o wynajem miejskich lokali użytkowych występują rzadko. Wówczas pozostaje dzwonienie do urzędu, a co jak powszechnie wiadomo, nie jest łatwe. Problem ten został rozwiązany w Gdańsku, bo za sprawą wewnętrznej bazy każdy przedsiębiorąca szybko znajdzie interesujący go lokal.

Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych przygotował ogólnodostępną bazę lokali, za pośrednictwem której każdy może swobodnie przeglądać bez wychodzenia z domu czy kłopotliwych telefonów. W bazie znajduje się prawie 1,5 tys. miejskich lokali użytkowych o różnym przeznaczeniu. Każdy lokal handlowy posiada komplet informacji: adres, kondygnację oraz powierzchnię użytkową pomieszczenia. Poza tym wyszczególnione są dane o dostępności mediów oraz podłączonych instalacjach. A wyświetlający się obok status od razu określa czy nieruchomość jest wolna, czy w użytkowaniu. Niekiedy w grę wchodzi wyłącznie lokal od zaraz, bo na otworzenie własnego biznesu pozostaje niewiele czasu.biuro gdańsk

Funkcjonalność udostępniona na stronie Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych to krok naprzód w kwestii wynajmowania miejskich pomieszczeń użytkowych. Potencjalny nabywca do dyspozycji ma szczegółową mapkę z lokalizacją z budynku, zdjęcia lokalu oraz planowany termin przetargu. Niewykluczone, że wyszukiwarka zostanie wyposażono o nowe funkcje oraz informacje, że np. to lokal w bardzo dobrym stanie lub że wymaga remontu. Czasy samodzielnego sprawdzenia dostępności lokalu mają być już tylko wspomnieniem.

Internetowa baza lokali komunalnych cieszy obie strony, zarówno magistrat, który nie jest już obarczony szukaniem i weryfikowaniem potencjalnych wolnych nieruchomości, oraz nabywcy, którzy w wolnej chwili mogą dowiedzieć się, kiedy odbędzie się najbliższy przetarg na odpowiedni na biuro lokal użytkowy. A dzięki bazie znikną również jakiekolwiek podejrzenia o ustawienie przetargów, bo wszystko jest jasne i dostępne dla każdego.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz